به وبسایت بزرگترین مرجع سیستم اعزام دانشجو خوش آمدید

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

دانشگاه کمپلوتنسه مادرید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دانشگاه کمپلوتنسه مادرید (Complutense University of Madrid)

 

دانشگاه کمپلوتنسه مادرید - آشنایی با اسپانیا


اسپانیا واقع در جنوب غربی اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپا میباشد و پایتخت آن شهر مادرید و واحد پولشان یورو است. شهرهای بارسلون ، مادرید ، والنسیا و سبیا پر جمعیت ترین شهرهای اسپانیا میباشند. اسپانیا حکومتی دموکراتیک دارد و تحت قانون اساسی پادشاهی اداره میشود و از لحاظ کیفیت زندگی و امنیت اجتماعی در سطح بالایی قرار دارد.


دانشگاه کمپلوتنسه مادرید - تحصیل در اسپانیا


دانشگاه های اسپانیا به دو دسته دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی تقسیم میشوند و اسپانیا با داشتن دانشگاه های معتبر (از جمله دانشگاه بارسلونا ، مادرید ، کمپلوتنسه مادرید) و پایین بودن هزینه های تحصیل به یکی از گزینه های اصلی دانشجویان برای ادامه تحصیل تبدیل شده است. دانشجویان با تحصیل در اسپانیا از مزایای زیادی بهره مند میشوند.


دانشگاه کمپلوتنسه مادرید - آشنایی با دانشگاه


دانشگاه عمومی کمپلوتنسه (UCM) در سال 1293 در شهر مادرید تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اسپانیا و اروپا میباشد. در حال حضر حدود 86000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل اند. در تاریخ معاصر اسپانیا 8 نفر موفق به دریافت جایزه نوبل شدند که 7 نفر از آنها در دانشگاه کمپلوتنسه تحصیل کرده اند. محوطه های دانشگاه کمپلوتنسه در دو شهرک دانشجویی کمپ مونکلوا و کمپ سوموس آگواس واقع شده اند.


دانشگاه کمپلوتنسه مادرید - دانشکده های دانشگاه


دانشگاه کمپلوتنسه دارای 26 دانشکده در 5 شاخه مختلف ، 39 موسسه ، 7 کالج ، 18 مرکز تحقیقاتی و 32 کتابخانه میباشد. کتابخانه دانشگاه کمپلوتنسه بزرگترین کتابخانه دانشگاهی اسپانیا و دومین کتابخانه بزرگ اسپانیا میباشد.
در دانشگاه کمپلوتنسه رشته های مهندسی ، علوم انسانی ، هنر ، علوم پایه ، علوم بهداشتی ارائه میشود.


دانشگاه کمپلوتنسه مادرید - رتبه بندی دانشگاه


رتبه بندی دانشگاه کمپلوتنسه در رتبه بندی های جهانی به شرح زیر میباشد:
طبق رتبه بندی QS در دنیا در جایگاه 226 و در اروپا در جایگاه 99 قرار دارد.
طبق رتبه بندی شانگهای (ARWU) در جایگاه 300-201 در دنیا قرار دارد.


دانشگاه کمپلوتنسه مادرید - شهریه دانشگاه


کارشناسی : 4000-2000 یورو سالیانه
کارشناسی ارشد : 6000-4000 یورو سالیانه
دکتری : رایگان

برای کسب اطلاعات در مورد تحصیل در اسپانیا میتوانید  وب سایت موسسه آتیه آفرینان را مطالعه کنید همچنین کارشناسان ما در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پذیرش تحصیلی را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه انواع روش های مهاجرت و اقامت  می توانید با ما در ارتباط باشید.