به وبسایت بزرگترین مرجع سیستم اعزام دانشجو خوش آمدید

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

بورسیه DSU

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بورسیه DSU

بورسیه DSU

بورسیه DSU – تحصیل در ایتالیا


ایتالیا با داشتن دانشگاههای معتبر همچون پلی تکنیک میلان ، بولونیا ، ساپینزا و ترورگاتا در رشته های فنی و مهندسی ، معماری و طراحی یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل دانشجویان میباشد. رشته های ارائه شده توسط دانشگاههای ایتالیا به زبانهای ایتالیایی و انگلیسی تدریس میشود و ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش از اکثر دانشگاههای ایتالیا الزامی نمیباشد. هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا نسبت به اکثر کشورهای جهان پایینتر میباشد و دانشجویان با اخذ پورسیه میتوانند هزینه های خود را کاهش دهند.


بورسیه DSU – انواع بورسیه ایتالیا


ایتالیا دو نوع بورسیه دارد:
1.بورسیه دانشگاه: این بورسیه از طرف دانشگاه به دانشجو داده میشود و به دانشجویانی تعلق میگیرد که رزومه تحصیلی آنها قوی است. این بورسیه بیشتر مختص مقطع دکترا است ولی در بعضی از موارد به مقطع فوق لیسانس نیز تعلق میگیرد اما مبلغ آن کمتر از دکترا است. مبلغ این بورسیه سالیانه 11000 الی 20000 یورو میباشد.
2.بورسیه استانی: این بورسیه را اداره بورس هر شهر میدهد و به میزان درامد خانوادگی شما بستگی دارد. در تمامی مقاطع دانشگاهی میتوان برای بورسیه استانی تقاضا داد. میزان بورسیه استانی سالیانه 2500 الی 5200 یورو میباشد.


بورسیه DSU – بورسیه DSU


واژه DSU مخفف عبارت Diritto allo studio universitario میباشد و به معنای حق تحصیل در دانشگاه است و ایتالیا این بورسیه را به دانشجویانی میدهد که از نظر سطح درامد پایین هستند و بیشتر به کشورهای جهان سوم تعلق میگیرد تا دانشجویان به خاطر نداشتن هزینه تحصیل از ادامه تحصیل محروم نشوند. دانشجویان میتوانند با اثبات عدم تمکن مالی برای این بورسیه درخواست دهند. این نکته را در نظر داشته باشید که برای اخذ بورسیه DSU سالی یکبار میتوان اقدام کرد و برای ترم اول میباشد. معمولاً افراد در سال اول تحصیل خود شرایط گرفتن DSU را دارند ولی این بدین معنا نمی باشد که افراد در سالهای دیگر تحصیل هم از این شرایط برخوردار باشند. نکته حائز اهمیت این می باشد که برای بهره گیری از بورس DSU در سالهای بعدی حتما در سال دوم تحصیلی دانشجویان می بایست تعدادی مشخص واحد درسی را سپری کرده باشند تا بتوانند همچنان از شرایط این بورس استفاده نمایند.

برای کسب اطلاعات در مورد تحصیل در ایتالیا میتوانید وب سایت موسسه آتیه آفرینان را مطالعه کنید همچنین کارشناسان ما در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پذیرش تحصیلی را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه انواع روش های مهاجرت و اقامت می توانید با ما در ارتباط باشید.