به وبسایت بزرگترین مرجع سیستم اعزام دانشجو خوش آمدید

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

انواع بورسیه ایتالیا

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انواع بورسیه ایتالیا

انواع بورسیه ایتالیا

انواع بورسیه ایتالیا – تحصیل در ایتالیا


همانطور که در مقالات قبل عنوان کردیم ایتالیا یکی از پرطرفدارترین کشورهای اتحادیه اروپا برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی است که با داشتن دانشگاههای ممتاز در زمینه های فنی و مهندسی ، معماری و هنر باعث شده که دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل به ایتالیا مهاجرت کنند. اکثر دانشگاههای ایتالیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است و همچنین ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش تحصیلی الزامی نمیباشد. یکی از مزیتهای اصلی تحصیل در دانشگاههای ایتالیا پایین بودن هزینه های تحصیل نسبت به اکثر کشورهای جهان میباشد و همچنین ارائه انواع بورسیه های تحصیلی به دانشجویان موجب کاهش هزینه های تحصیل و زندگیشان میگردد. در این مقاله قصد داریم تا با انواع بورسیه ایتالیا آشنا شویم و بدانیم چگونه میتوان این بورسیه ها را به دست آورد.


انواع بورسیه ایتالیا – انواع بورسیه ایتالیا


1.بورسیه دانشگاه: این بورسیه از طرف دانشگاه به دانشجو داده میشود و برای دانشجویانی میباشد که سابقه تحصیلی خوبی دارند و رزومه تحصیلی آنها قوی است. این بورسیه بیشتر مختص مقطع دکترا است ولی در بعضی از موارد به مقطع فوق لیسانس نیز تعلق میگیرد اما مبلغ آن کمتر از دکترا است. مبلغ این بورسیه سالیانه 11000 الی 20000 یورو میباشد.
2.بورسیه استانی: این بورسیه را اداره بورس هر شهر میدهد و به میزان درامد خانوادگی شما بستگی دارد. در تمامی مقاطع دانشگاهی میتوان برای بورسیه استانی تقاضا داد. میزان بورسیه استانی سالیانه 2500 الی 5200 یورو میباشد.

برای کسب اطلاعات در مورد تحصیل در ایتالیا میتوانید وب سایت موسسه آتیه آفرینان را مطالعه کنید همچنین کارشناسان ما در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پذیرش تحصیلی را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه انواع روش های مهاجرت و اقامت می توانید با ما در ارتباط باشید.