به وبسایت بزرگترین مرجع سیستم اعزام دانشجو خوش آمدید

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

اطلاعات عمومی آزمون پزشکی ایتالیا (IMAT)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات عمومی آزمون پزشکی ایتالیا (IMAT)

اطلاعات عمومی آزمون پزشکی ایتالیا (IMAT) – تحصیل در ایتالیا


ایتالیا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا میباشد که با داشتن دانشگاههای ممتاز نظیر ساپینزا ، پاویا ، میلان و رم باعث شده که دانشجویان زیادی ایتالیا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند. تعداد زیادی از دانشگاههای ایتالیا مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران میباشند و همچنین دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاههای ایتالیا میتوانند پس از تحصیل در اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند.
همانطور که در مقالات قبل گفتیم یکی از مزایای تحصیل در ایتالیا امکان اخذ بورسیه های تحصیلی و داشتن تحصیلات رایگان و یا کم هزینه است و به این علت گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل دانشجویانی میباشد که میخواهند در رشته های گروه پزشکی مشغول به تحصیل شوند و همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی در رشته های گروه پزشکی وجود دارد. دانشجویانی که خواستار تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا هستند باید در آزمون IMAT شرکت کنند. در ادامه میخواهیم با آزمون IMAT آشنا شویم.


اطلاعات عمومی آزمون پزشکی ایتالیا (IMAT) – آزمون IMAT


یک آزمون 100 دقیقه ای ، 60 سوالی و تستی است که ویژه متقاضیانی است که میخواهند در دوره پزشکی یا دندانپزشکی به زبان انگلیسی تحصیل کنند و سالی یکبار در کشورهای مختلف به صورت همزمان امتحان برگزار میگردد. آزمون IMAT در بخش اول آزمون: دانش عمومی و تحلیل منطقی شامل 27 سوال ، بخش دوم و سوم و چهارم آزمون: دانش علمی شامل بیولوژی، شیمی، فیزیک و ریاضی شامل 33 سوال میباشد. از سال 2009 دانشگاه های ایتالیا ، دوره پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا را ارائه کردند. اولین دانشگاه، دانشگاه پاویا و پس از آن میلان و دانشگاه های رم و ناپل بودند. دوره پزشکی در ایتالیا یکی از معتبرترین دوره های پزشکی در کل دنیا میباشد. متقاضیان از تمام نقاط دنیا حتی از کشورهای کانادا و امریکا برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا راهی این کشور میشوند زیرا برخلاف امریکا و کانادا، تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا بسیار ارزان میباشد.
افرادی که موفق به قبولی در آزمون می شوند، می توانند از تمام مزایای تحصیلات در ایتالیا استفاده کنند. شهریه این رشته برابر با شهریه رشته پزشکی به زبان ایتالیایی و در حدود سالیانه 2500 یورو خواهد بود که با توجه به وضعیت درامد خانواده اکثرا تا سقف 500 یورو کاهش می یابد. همینطور، دانشجویان می توانند از تسهیلات کمک هزینه 5000 یورو در سال نیز مانند سایر رشته ها بهره مند شوند.

برای کسب اطلاعات در مورد تحصیل در ایتالیا میتوانید وب سایت موسسه آتیه آفرینان را مطالعه کنید همچنین کارشناسان ما در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پذیرش تحصیلی را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه انواع روش های مهاجرت و اقامت می توانید با ما در ارتباط باشید.