به وبسایت بزرگترین مرجع سیستم اعزام دانشجو خوش آمدید

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

اطلاعات عمومی ایتالیا

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات عمومی ایتالیا

 

اطلاعات عمومی ایتالیا – آشنایی با ایتالیا


ایتالیا یکی از کشور های اتحادیه اروپا میباشد که از سال 1999 واحد پول یورو را به رسمیت میشناسد. پایتخت ایتالیا شهر رم ، زبان مردمشان ایتالیایی و دین اکثر مردم ایتالیا مسیحیت است. ایتالیا با بیش از 59 میلیون نفر جمعیت ، پرجمعیتترین کشور اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت جهان میباشد.


اطلاعات عمومی ایتالیا – موقعیت جغرافیایی ایتالیا


ایتالیا در جنوب اروپا قرار گرفته است و از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است. در ایتالیا دو کشور مستقل به نام های واتیکان و سان مارینو قرار دارند و قسمتی از خاک ایتالیا در سوئیس قرار گرفته است که کامپیونه دیتالیا نام دارد.
نقشه کشور ایتالیا شبیه چکمه است و مساحت آن 301323 کیلومتر مربع میباشد و با کشورهای اتریش ، فرانسه ، واتیکان ، سان مارینو ، اسلوونی و سوئیس همسایه میباشد.
آب و هوای ایتالیا معتدل فصلی است و در نقاط مختلف کشور متفاوت است که با وجود رشته کوه های آلپ در شمال سرد و در جنوب گرم میباشد.


اطلاعات عمومی ایتالیا – تقسیمات ایتالیا


ایتالیا به 20 ناحیه جغرافیایی تقسیم میشود و 110 استان دارد.


اطلاعات عمومی ایتالیا – شرایط اقتصادی ایتالیا


ایتالیا کشوری توسعه یافته و جزو گروه 8 است. اقتصاد ایتالیا از طریق صنایع مختلفی همچون فلز کاری ، ماشین آلات ، وسایل نقلیه ، مواد غذایی ، کشتی سازی ، هواپیما سازی اداره میشود و محصولات کشاورزی و دامی ایتالیا شامل سیب زمینی ، چغندر قند ، ذرت ، گندم ، جو و انگور میباشند.


اطلاعات عمومی ایتالیا – جاذبه های گردشگری


ایتالیا با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار مانند مکان های تاریخی ، موزه ها و کلیساهای بسیار یکی از توریستی ترین کشورهای جهان میباشد. هرساله گردشگران زیادی برای بازدید به شهر های رم ، فلورانس و ونیز سفر میکنند.

برای کسب اطلاعات در مورد تحصیل در ایتالیا میتوانید وب سایت موسسه آتیه آفرینان را مطالعه کنید همچنین کارشناسان ما در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پذیرش تحصیلی را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه انواع روش های مهاجرت و اقامت می توانید با ما در ارتباط باشید.